Leki ziołowe

Nasienie płesznika

Zioła. Skład:

Nasienie płesznika (Psyllii semen) – 5,0 g

 

Wskazania:

Zaparcia. Stany, w których wskazane jest ułatwienie wypróżnienia.

 

Dawkowanie:

Dorośli i młodzież powyżej 12. roku życia: Zawartość saszetki wysypać do szklanki i zalać przegotowaną wodą. Odstawić do pęcznienia. Przyjmować 2 razy dziennie, po posiłku, z dużą ilością płynu. Dzieci w wieku 6-12 lat: Połowa dawki dorosłych.

Przeciwwskazania:

Nagłe zmiany zwyczajów dotyczących wypróżniania się, trwające dłużej niż 2 tygodnie, niezdiagnozowane krwawienia z odbytu oraz brak wypróżnień po stosowaniu środka przeczyszczającego. Nieprawidłowe zwężenia w obrębie przewodu pokarmowego, choroby przełyku i wpustu żołądka, potencjalna lub istniejąca niedrożność jelit lub ich atonia, niezdiagnozowane bóle brzucha, nudności i wymioty, okrężnica olbrzymia (megacolon), problemy z przełykaniem lub z gardłem, znana nadwrażliwość na nasiona płesznika.

 

  • Można stosować u dzieci już od 6. roku życia.
  • Mogą stosować kobiety w ciąży i w okresie karmienia.

 

Nasienie płesznika – dostępne opakowania: 30 saszetek po 5 g

 

Kursy internetowe w ramach ustawicznego kształcenia:

 

Podmiot odpowiedzialny: Laboratorium Farmaceutyczne Labofarm Sp. z o.o. Sp. k.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.