Leki ziołowe

Valdix

Skład tabletki:

Korzeń kozłka (Valerianae radix) – 400 mg

 

Wskazania:

Tradycyjnie w łagodnych objawach napięcia nerwowego i trudnościach w zasypianiu.

 

Dawkowanie:

Doustnie. Młodzież powyżej 12 lat, dorośli, osoby w wieku podeszłym: 1-2 tabletki do 3 razy dziennie, w łagodnych objawach napięcia nerwowego.
W trudnościach w zasypianiu 1-2 tabletki pół godziny do godziny przed snem lub, jeśli konieczne, dodatkowo 1-2 tabletki wieczorem.

 

Przeciwwskazania:

Nie należy stosować leku w przypadku nadwrażliwości na korzeń kozłka.

 

  • Sproszkowany surowiec, a nie ekstrakt.
    Sproszkowany korzeń kozłka wyróżnia się kompleksowym działaniem obecnych w nim substancji czynnych, tj.: związków seskwiterpenowych (m.in. kwas walerenowy) oraz olejku eterycznego.
  • Bezpieczny, pełnowartościowy surowiec.
    Zawarty w tabletkach Valdix® kozłek lekarski jest pozyskiwany z upraw własnych prowadzonych zgodnie z wymaganiami GAP (Dobra Praktyka Rolnicza). Ponadto produkcja surowca odbywa sie według metod ekologicznych zgodnych z wymogami rozporzadzenia Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej

 

Valdix – dostępne opakowania: 60 lub 90 tabletek

 

Kurs internetowy w ramach ciągłego szkolenia:

 

Podmiot odpowiedzialny: Laboratorium Farmaceutyczne Labofarm Sp. z o.o. Sp. k.

Tradycyjny produkt leczniczy roślinny do stosowania w wymienionych wskazaniach wynikających wyłącznie z jego długotrwałego stosowania.

 

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.